Otomatik Garaj Kapıları

Günümüzde güvenliğin yanında konfor da insanlar için çok önemli hale gelmiştir. Bunun için otomatik garaj kapıları üretilmiştir. Öyle ki hem güvenlikli olup hem de otomatik olarak açılan otomatik garaj kapılarını kim tercih etmez ki? Gecenin bir vakti aracınızla gelip garaj kapısını sadece bir tuşla açabilecek böylece aracınızdan inmek zorunda kalmayacaksınız. İşte kullanıcısına bu konforu yaşatmak isteyen üretici firmalar ‘’ Ekopark Otomasyon’’ aracılığıyla bu konforu müşterilerine ulaştırmaktadırlar.

Otomatik garaj kapıları güvenlikli, emniyetli, konforlu ve mükemmel dizayna sahip olmasının yanında güvenlik sertifikalarına da sahiptir. Otomatik garaj kapıları kumanda ile kontrol edilmekte olup bu kumandaların şifreli olanları da mevcut bulunmaktadır. Gün içerisinde sık kullanıma uygun olarak sağlam üretilmiştir. Kayışlı sistem sayesinde oldukça sessiz çalışabilmektedir. Otomatik garaj kapısının durdurma ve hızlandırma seçenekleri de mevcuttur. Bu hızlanma ve durdurma özellikleri garaj kapısının özelliğine göre değişebilmektedir. Sık kullanıma karşı motorunda herhangi bir ısınma oluşmaz. Otomatik garaj kapıları,  otomatik kapanma özelliğine sahip olup istenildiğinde ayarlanabilen zaman aralığında otomatik olarak kapanabilmektedir. Kapı otomatik olarak kapandığı esnada herhangi bir nesneye bir baskı oluşması ya da mekanik bir zorlanmaya karşı onu engelleyen nesneye karşı ileri veya geri hareket edebilmektedir. Herhangi bir aksilik yaşanması durumunda ise bünyesinde bulunan ipli sistem sayesinde garajın içerisinden, halatlı sistem sayesinde garajın dışarısından ya da anahtar ile açılabilmektedir. Otomatik garaj kapıları, garaj kapısından uzak olunduğu durumlarda açık ya da kapalı olduğunu kontrol etmek için uzaktan kumanda üzerinde bulunan ikaz butonları kullanılabilmektedir. Şayet kapı açıksa kırmızı LED ışık, kapı kapalı ise yeşil LED ışık yanmaktadır.

Otomatik garaj kapıları oldukça fazla güvenli sistemlerle donatılmıştır. Garaj kapısı kapandığında yukarı karşı itmelere karşı da duyarlı olup istenmeyen açılmalara, hırsızlık gibi durumlara karşı oldukça emniyetli olarak üretilmiştir. Öyle ki kapı kapandığında açılmaya karşı üretilmiş emniyet motor rayının üzerindeki yuvaya oturur ve yukarıya karşı itilmelerde kesinlikle açılmaz.

Otomatik garaj kapılarının montajı satıcı firma tarafından yapılmakta olup 2 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıca yedek parçaları mevcut olup istenildiği durumlarda temin edilebilmektedir.garaj kapısı motoru fiyatı  kapimotoru.com satın alabilirsiniz

Bizlerle BURADAN iletişime geçebilirsiniz

nice run 1500 kurulum montaj fiyatYana Kayar Kapı Motorları

Sürgülü kapı motorları olarak da bilinen yana kayar kapı motorları birçok iş yeri, bina ve özel konut güvenliği için son derece önemlidir. Kullanımı son yıllarda oldukça çok artış gösteren sürgülü kapı motorları birçok kişi için son derece vazgeçilmez olmaya başlamıştır.

Uygulandığı alana ferforje uygulaması ile son derece uyum gösteren sürgülü kapı motorları ayrıca eğim bozukluğu, kötü hava koşulları ve ray sorunları vb. gibi kötü koşullardan etkilenmeden işlevini oldukça iyi bir şekilde yerine getirmektedir. Her türlü koşulda son derece iyi çalışabilen sürgülü kapı motorları bünyesinde birçok özellik de barındırmaktadır. Bu özellikleri sayesinde daha işlevsel bir hale bürünen sürgülü kapı motorları aynı zamanda öne çıkan bazı özellikleriyle de performansını artırmaktadır.

Yana Kayar Kapı Motorlarının kullanıldığı alanlar:

Firmaların birçoğu tarafından tercih edilip satışa sunulan sürgülü kapı motorları, zengin ürün yelpazesiyle hizmet etmekte olan’’ Eopark Otomasyon’’ tarafından da satışa sunulmuş olup pek çok müşteri tarafından tercih edilmektedir.

Pek çok kullanışlı özelliği bünyesinde barındıran sürgülü kapı motorlarının öne çıkan yanları şunlardır;

-Nice Uzaktan kumanda ile komut alır ve 20-30 metreye kadar duyarlıdır.

Sürgülü kapı motorları sayesinde kapı, kapı boyunca uygulanan çelik kremiyer dişliler aracılığıyla otomatik olarak kontrol edilir.

-Otomatik zaman ayarı ile istenildiği durumlarda belli bir zaman ayarlanabilir ve bu zaman sonunda otomatik olarak kendi kendine kapanır.

-Otomatik zaman ayarı istenilen durumlarda iptal edilebilir.

-Aşırı çalışmadan kaynaklanabilecek olumsuz sonuçlara karşı motor,  termal koruma sistemi ile donatılmıştır.

– Herhangi bir nedenle elektrik kesilmesinin oluştuğu durumlarda ise manuel konuma getirilerek elle kontrol edilir.

-Büyük dişli özelliği ile kapı hızları bulunduğu durumdan iki katı hızlı çalışabilen duruma getirilebilir.

-Donanımı içerisinde iki adet infrared algılayıcı (nice güvenlik fotoseli) bulunmakla birlikte bu  infrared algılayıcılar (nice fotosel) sayesinde geçiş sırasında oluşabilecek sıkışma gibi olumsuz durumlara karşı önlem alınarak bu olumsuz durumun önüne geçilmiştir.

Sürgülü kapı motorları bünyesinde bulunan nice flaşör lambalar ise kapı çalışır durumda iken sürekli yanıp sönmektedir.

Yukarıdaki metinde bazı özelliklerinden bahsedilen yana kayar kapı motorlarının kullanım alanlarına göre hazırlanmış birçok modeli mevcut olup’’ Ekopark Otomasyon’’ tarafından satışa sunulmuştur.

 

 

 

nice otomatik kapı kumandası fiyatları,otomatik kapı sapanca,bahçe kapısı motoru,otomatik kapı gebze,otomatik kapı servisi,kocaeli