Otomatik Bariyer Sistemleri

Güvenlik bariyer sistemleri otomatik bariyer sistemi olup her türlü güvenliği sağlamak,  istenmeyen giriş ve çıkışların önüne geçmek ve giriş çıkışları kontrol atına almak için üretilmiştir.

Güvenlikli otomatik bariyer sistemleri günümüzün yaşam koşulları göz önünde tutularak oluşturulmuş ‘’Ekopark Otomasyon’’ tarafından satışa sunulmuştur. Otomatik bariyer sistemleri her türlü güvenlik zafiyetleri göz önüne alınarak tasarlanmış başta dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye (terör saldırıları vb.) gibi durumları önlemek, araç giriş çıkışlarını kontrol altına almak gibi nedenler göz önünde tutularak üretilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Otomatik bariyer sistemleri otomatik olarak kontrol edilip, kullanımı oldukça kolay olmasından da tercih edilmektedir.

Güvenlik otomatik bariyer sistemlerinin kullanım alanlarına göre birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler ise aşağıdaki gibidir;

  • -Otopark Bariyer Sistemleri
  • -Kollu Bariyer Sistemleri
  • -Mantar bariyer sistemleri
  • -Blok bariyer sistemleri

Yukarıda sayılan güvenlik otomatik bariyer sistemlerinin çeşitlerinin açıklamalarını yapacak olursak;

Otopark Bariyer Sistemleri:

Otopark alanlarında kullanıma göre tasarlanmış olup araçların giriş ve çıkışlarının kontrolünü sağlar. Otopark otomatik güvenlik sistemi sayesinde büyük oranda güvenlik sağlar. Yer tuzağı, kollu bariyer, mantar bariyer ve Road Blocker gibi türleri de mevcut bulunmaktadır.

Kollu Bariyer Sistemleri:

Diğer otomatik bariyer sistemlerine göre daha estetik bir görüntüye sahiptir. Her türlü mevsimsel doğa koşullarına karşı dayanıklı üretilmiş olup paslanma, aşınma, çürüme gibi durumlar en azami seviyeye indirilmiştir. Otomatik olarak kullanılıyor olup her iki tarafında da kollar mevcuttur. Bu kollar sayesinde giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulmakta, araç geçtikten sonra ise otomatik olarak ayarlanıp kendi kendine de kapanabilmektedir. Bunların dışında ikaz lambası ve anten de otomatik sistemin içerisinde bulunmaktadır.

Mantar Bariyer Sistemleri:

Bu bariyer sistemi daha çok terör saldırıları, bombalı araçlara karşı önlem gibi durumlara karşı güvenlik seviyesini üst seviyelere çıkarmak için özel tasarlanmıştır. Mantar bariyer sistemleri daha çok özel alanlarda kullanıma göre üretilmiştir. İstenmeyen araç girişlerini önlemek maksadıyla her türlü çarpmaya karşı özel çelikten üretilmiştir.

Blok Bariyer Sistemleri:

Otomatik bariyer sisteminin bir diğer türü olan blok bariyer sistemi plazalar, iş merkezleri, resmi kurumlar vb. gibi güvenlik seviyesinin yüksek tutulduğu alanlarda kullanılmak için özel olarak üretilmiştir. Görsel olarak estetik bir görünüme sahip olup otomatik olarak kontrol edilebilen her türlü suikast girişimleri göz önünde tutularak üretilmiş otomatik bir bariyer sistemidir.

Bizlere ulaşabilmek için lütfen İLETİŞİM sayfamızı ziyaret ediniz